Tel:+48889400200 info@klinikafelg.pl
Zaznacz stronę

FAQ

Jak mogę się skontaktować z Państwa serwisami?

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu 889 400 200 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając e-mail na adres info@klinikafelg.pl

Czy felgi chromowane mogą być używane zimą?

Ze względu na panujące warunki drogowe i stosowaną chemię na drogach nie powinno się używać felg chromowanych w okresie zimowym. Dotyczy to wszystkich użytkowników felg chromowanych – nie tylko naszych felg.

Czy można wychromować felgi motocyklowe?

Tak, oczywiście!

Jak powinna wyglądać felga motocyklowa dostarczona do Waszej firmy?

Felga powinna być bez opony, łożysk, wentyli, uszczelniaczy plastikowych, tarcz hamulcowych i innych dodatków.

Czy felgi, które przesyłam mogą być z wysłane wraz z oponami?

Nie. Felgi, dostarczane do chromowania lub regeneracji muszą być zdemontowane i bez opon. Dostarczyć można je pocztą lub dowolną firmą kurierską.

Jak dostarczyć felgi do chromowania?

Felgi wystarczy przywieźć osobiście lub przesłać nam zdemontowane i bez opon – pocztą lub dowolną firmą kurierską.

Czy udzielacie gwarancji na wasze powłoki chromu lub regeneracje?

Nasze wyroby objęte są 12 miesięczną gwarancją nie obejmującą uszkodzeń mechanicznych, co zostało dokładnie wyjaśnione w warunkach gwarancji.

Jakie są rodzaje chromowanych powłok?

Dostępne powłoki to white chrome, black chrome, gold chrome – powłoka 24 karatowego złota.

Czy istnieje jakaś możliwość oznakowania felg, która pozwala rozpoznać je wśród innych felg sprzedawanych na rynku wtórnym?

Oprócz tego, że na każdej feldze znajdują się oznaczenia techniczne wraz z datą wyprodukowania, można je dodatkowo oznaczyć na własna rękę przy pomocy np. pisaków których używa policja do oznaczania np. rowerów.

Jak mogę się zabezpieczyć przed kradzieżą chromowanych felg ?

Na rynku jest bardzo dużo firm, które produkują profesjonalne śruby zabezpieczające. W celu dobrania odpowiednich śrub trzeba zgłosić się do fachowca, żeby mieć pewność.

Czy muszę jakoś szczególnie obchodzić się z wychromowanymi felgami?

Chromowana felga wymaga takiej samej pielęgnacji jak felga aluminiowa bez chromu. Należy pamiętać o tym, że gwarancja zarówno na felgi aluminiowe jak i felgi chromowane nie obejmuje: ubytków spowodowanych uszkodzeniami mechanicznymi, działaniem silnych środków chemicznych (m.in. silnych środków chemicznych stosowanych na myjniach samochodowych), gazowaniem stopu aluminium, z którego wykonane są felgi. Gwarancją nie są objęta uszkodzenia wynikające z niewłaściwej eksploatacji lub obsługi, użycia niewłaściwych materiałów eksploatacyjnych, eksploatacja niezgodna z przeznaczeniem.

Czy jest jakieś ograniczenie co do wielkości felg, które mogę wychromować?

Maksymalny wymiar felgi jaki wykonujemy to 22,5″

Jakie felgi są lepsze do nakładania chromu: większe czy mniejsze ?

Felga aluminiowa ma za zadanie nie tylko podnosić walory estetyczne samochodu ale również przyczynić się do poprawienia bezpieczeństwa jazdy. Niższa opona (montowana na większą felgę) bardziej naraża obręcz na uszkodzenie mechaniczne, choć w znaczący sposób poprawia wygląd pojazdu. Natomiast mniejsza felga, na której zamontowano oponę z wyższym profilem jest mniej reprezentacyjna, lecz niewątpliwie bardziej odporna na uderzenia i warunki panujące na polskich drogach. Trzeba zatem postawić sobie pytanie: na czym bardziej nam zależy – na wyglądzie czy na odporności na niedoskonałości jezdni.

Czy chrom nałożony w Waszej firmie przedłuża żywotność felg aluminiowych?

Tak. Wszystkie kolejno nakładane na felgę warstwy służą ochronie i utwardzeniu aluminium z którego wykonana jest felga. Ostatnia warstwa bezbarwnego konglomeratu stanowi swoisty kapelusz ochronny.

Czy dobór opon ma wpływ na powłoki chromowe?

Tak. Tak samo jak w przypadku felg aluminiowych bez powłok chromowych dobór opony musi być ściśle związany z rozmiarami felgi.

Co może mieć wpływ na jakość, trwałość i żywotność powłok chromowanych?

Na żywotność powłok chromowych mają wpływ dokładnie te same czynniki, które decydują o trwałości felg aluminiowych bez powłok chromowych. Znaczenie ma rozmiar felgi, parametry samochodu (ciężar, max prędkość itp.) Trzeba także wziąć pod uwagę przede wszystkim moc silnika oraz rodzaj zacisków hamulcowych, ważny jest też parametr obciążenia.

Czy w nakładaniu powłok chromowych lub regeneracji ma znaczenie fakt z jakiego rodzaju aluminium są zrobione moje felgi?

Oczywiście, ze tak. Felgi produkowane są z mieszanki aluminium z krzemem. Znaczenie ma nie tylko jakoś ale nawet użyte proporcje tych składników.

Czym sugerować się przy zakupie felg, które chcę wychromować?

Jesteśmy w stanie nałożyć powłokę chrom na każdy rodzaj felg, zarówno jednoczęściowych jak i wieloczęściowych. Przy zakupie felg należy sugerować się jedynie możliwością dokupienia pojedynczej felgi w razie jej uszkodzenia .

W jaki sposób mogę jeszcze ozdobić moją felgę?

Na życzenie klienta, oprócz powłok chromowych i złoconych, dla klientów indywidualnych wykonujemy też zdobienie felg kamieniami szlachetnymi (diamentami, brylantami) lub kryształami Swarovsky’ego.